Ülo Ennuste Economics

papers and articles in wordpress

Hägusloogiline kirjutis

Teaduslikult piinlik kirjutis: “Elamislubadest, kvootidest ja ärist: Sisserände piirarvu põhjus on kadunud“ www.epl.ee  8.XII 11

Teadusloogiliselt (loomulikult mitte poliitiliselt) on kirjutis täilikult absurdne sest kõik arutlused on Popper/Bayes mõistes mõttetud nt:

Sisserände piirarvu põhjus on kadunud.“ – selle kohta tuleb küsida et kas Põhiseadus on meil kadunud? Või on sellest rahvusriigi jätkusuutlikkuse aade kadunud?

Või:

„Eesti elanikkond väheneb ning pigem emigreerub kui suureneb. Selleks, et siiski säilitada normaalselt funktsioneeriv ühiskond, …  , ei saa enam silma kinni pigistada ning öelda, et Eesti ei vaja immigrante.“

– taevane arm – a) kas on mingitki Popper’i tõepärast evidentsi et mikro-rahvusriigis ebaoptimaalse (jätkusuutlikkuse mõttes) etniliselt homogeense immigratsiooni ning immigrantide ilmselt ebanormaalse venekeelsete suure kontsentrantsiooni puhul „siiski säiliks normaalselt funktsioneeriv ühiskond“ ja seda tingimustes kus kõrval on täiesti ebanormaalne üdini irredentislik makro-rahvusriik? b) ja Bayes’likult küsides tahaks teada et kui suur on tõenäosus et valitsus ei võtagi silmaklappe iga minut ära ja ei pööra kiiresti ära oma praegusest eesti rahva emigreerimise poliitikast (seda praegu eriti kallimate töökohtade rajamisega väljamaadesse nt EE või maksustamata kasumite kantimine suures mahus lihtsalt väljamaadesse nt riskantsetesse kinnisvaraarengutesse sest siit saab kapitali odavalt kätte)? Vist on see tõenäosus väga väike sest muidu oleks meie lapselapsed varsti suuresti heaoluriikides.

Või selline lõik kirjutisest nt:

Euroopa Liidus kehtivat EL-i kodanike vaba liikumist on eestlased varmad kasutama. Eesti enda immigratsioonipoliitika on aga alati olnud range, piirav ning eelkõige immigratsiooni takistav.“

–  siin on tõeline hägusloogika näidis: näib et kui eestlased varmalt ELis liiguvad siis nad peavad justkui selle eest ka varmalt nt Venemaa kodanikele pea-aegu piiramatult elamislubasid jagama – hägusloogika seisneb siin selles et rahvaste klassifitseerimine toimub häguste hulkade alusel ja seda justkui teadusdoktori moodi ei ole – rohkem poliitiku või advokaadi moodi.

PS: Igatahes piinlik on et meil on teaduskond kus sellist praaki produtseeritakse ja seda vastava eriala doktori poolt teadlase ametis, ja tahetakse selle pealt veel välisüliõpilasi koorida, muideks – huvitavad on ka selle doktori arvukad publikatsioonid loetletud ETIS’ses: mitte alati pole kaasautoreid märgitud, mingi ELi seadusandluse küsimusi käsitlev kirjutis on justkui kuskil Balkanil kogumikus avaldatud aga ETIS’es see on kirjas kui ajakirjas avaldatud (seega klassifikaator 3.2 on upitatud 1.2 peale) – Eestis midagi eelretsenseeritut ei ole avaldatud kuigi Eesti-Malta võrdlus on disseri pealkirjas, mõnes kollektiivses publikatsioonis mahub meie doktori tekst vist ühele lehele –  vist piisavalt ei ole publikatsioone mis korrektselt oleks nõutavad PhD kaitsmiseks olnud nt Baltikumis jne?

December 9, 2011 - Posted by | Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: