Ülo Ennuste Economics

papers and articles in wordpress

NB!

NB! – äsja Eesti Pank avaldas teaviku „Eesti 2011. aasta maksebilanss“ (ka ingl):

http://www.eestipank.info/pub/et/dokumendid/publikatsioonid/seeriad/MBkvart/_2011_4.pdf?ok=1

Makroökonoomiliselt jätkusuutlikkuse õõnestamise seisukohalt on seal kõige kahetsusväärsem näit et anomaalselt suur kapitali netoväljavool jätkus aastal 2011 juba kolmandat aastat ning oli 3,2 mld eurot.

Muide algas kapitali netoväljavool alates aastast 2009 lk 6 esimese tabeli järgi 0,9 mld mahus – kuigi EPle sageli omaselt on lk 5 tekstis lakeerivalt väidetud neto väljavoolu alguseks 2010 nii e.k kui ingl (originaalis: „• 2010. aastal alanud kapitali netoväljavool finantskontol jätkus ka 2011. aastal, mille üks põhjus oli ülejäägiga jooksevkonto. …“)  – ning originaali tekstis on ei tea millest vihje et see suur väljavool tulenevat ka jooksevkonto ülejäägist – taevane arm – nagu esimest tabelist samuti näha see tuleneb eeskätt „muudest investeeringutest“ ning ilmselt oluliselt sellest et kõrvale hiilida jaotamata kasumi maksustamisest.

Küll oleks oluline et Euroopa Semester oma professorraadiga sellest seigast diplomaatiliselt mööda ei vaataks (nagu see näib toimuvat:

http://ec.europa.eu/economy_finance/articles/governance/2012-03-14_six_pack_en.htm )

sest lõppude lõpuks on see väljavoolu summa kolm korda suurem Komisjoni toetuste aastamahust – ning suures osas ilmselt kõlvatult maksustamata kasumitest koosnev ning mingis osas ka maksustamata kasumeid EList välja kantiv. Seega ilmselt ka oluline tegur selles et „millegipärast“ riigil raha ei jätku ja suures hädas tuleb kompenseerimiseks rakendada kõlvatut konfiskeerivat ning konkurentsivõimet ning jätkusuutlikkust kahjustavat inflatsioonilise maksustamise poliitikat – mida aga millegi pärast vist ei märgata ei reitinguagentuurides ega Euroopa Semestris.

March 31, 2012 - Posted by | Uncategorized

1 Comment »

 1. väga piinlikke aurumasinaaegseid majndusteaduslikke lugemisi üllitatakse sest autorid ei näi teadvat mis on ELi sihitised ja et inflatsiio on peamine kõige abaõiglasem konfiskeeriv maks vaestele ja on reaalselt 10-20% ja veelgi ebaõiglasem maks rahvuslikult on 0-kasumimaks mis mullu viis riigist välja ca 20% GDPst ja veelgi rohkem kodumaisele kasutavast rahvuslikust netotulust (vt Eurostatist NNI ja arvuta ise juuede) PS: muideks aurumasina aegne võrreldes sellega mida arenenud maailmas filosofeeritakse ja mida ma ole püüdnud ka pähe määrida lugupeetutele mõnigatele juba aastaid nt stiilis – http://www.earth.columbia.edu/sitefiles/file/Sachs%20Writing/2012/World%20Happiness%20Report.pdf – kuid sellest ilmselt ei saa reinsalude jt ignorantnõunikud sõnagi aru – kuid kahetsusväärselt on nimetet teaviku järgi nt Eesti võrreldes oma isegi oma keskmiselt GDP pc PPS tasemelt võrreldes ikkagi suhteliselt euroala põhjas oma heaolunäitude poolest – lausa Valgeveve-Gruusia-Kuuba vmt tasemel ja ilmselt eeskätt valitsusviletsuse tõttu – eeskätt majandushalduse käpardlikkuse tõttu (avaliku sektori direktori palk on sjakordne pension jne)

  Vaata veel
  Urmas Reinsalu: Eesti Balzacid aiaauku kirjeldamas – Arvamus
  arvamus.postimees.ee
  Samal ajal kui Eesti suurim mure on vähene sündimus, tahavad opositsioonierakonnad teha kõik, et …..

  Comment by Ülo Ennuste | April 10, 2012 | Reply


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: