Ülo Ennuste Economics

papers and articles in wordpress

kohe asendagem krugmanlikud ininad :-)

Kohe asendagem krugmanlikud ininad forbeslike säutsumistega

Tõepoolest: „In 2005 the right-wing magasine HUMAN EVENTS listed  Keynes’s GNERAL THEORY among the ten most harmful books of the nineteenth and twentieth centuries, rightup there with MEIN KAMPF and DAS KAPITAL.“ (*lk94)

 

Taevane arm kas tõesti FORBES kohe ei saa teha nimekirja kus nende kahjurite hulgas oleks ka END THIS DEPRESSION NOW! – kus veelgi vähem kaitstaks juhtiva 1% huvisid (nt 0-kasumimaksu, kinniseid valimisnimekirju, kapitali odavat/maksustamata väljavedu, manageride-politikaanide megasissetulekuid ning nendele maksude alandamist – ning kõige selle barbaristlik-darvinistlikku takka kiitmist koos nimetet 1% talendi ülistamisega vms) kui keinsluses ning veelgi rohkem propageeritakse institutsionalismi, riigi interventsionismi (nagu ESM), ulatuslikumat ühtlustavat ümberjaotust jmt (mis teatavasti ju viivat kohe otse sotsialismi nagu Põhjalas ja sealt teadagi kuhu – kohe PIIGSide hulka nagu meie kodukootud populist-arvamusliidrid ning panga-börsi-analüütikud sünergilis-surmkindlalt teavad).

Ning mis veelgi hullem – kriisi põhjuseks vihjatakse eeskätt selle 1% vaegteaduslikkust moodsas makroökonoomikas mis sisaldab nii Suure Depressiooni õppetunde ning küberneetika kaasaegseid arenguid ning milles on matemaatiliselt metasünteesitud Keynes-Hayek-Friedman … – ning kus rahvuslikku teadmusvaegust/ebakompetentsust jätkusuutlikkuse mõttes saab mugavalt mõõta eeskätt komplektselt kodumaise viimatise kriisi sügavusega ning mõttetute kärbete ulatusega ja ka tööjõu ja kapitali väljavoolu anomaalsusega.

Kohe tulevad taolised igasugu inisevad üle 140 lk makroökonoomilised monograafiad ära keelata ja naeru alla panna, vaimupimeduses professorite loengutes taoliste vaimupimeduste kasutamisel peavad  keniaalsemad juhtbroilerid auditooriumites kohe hakkama itsitama ja jalgadega trampima.

Kohe tuleb krugmanistide sõnumeid asuda alla 140 sõnaliste säutsudega võrkudes narrima nii päeval kui öösel – soovitavalt kah FORBES’is – eriti soovitavalt Nobelistidest autorite puhul – soovitavalt alustades et „neil ei ole vähematki kompetentsi makroökonoomika telgede teritamisest rääkimiseks“. 🙂

 

(*) Paul Krugman. 2012. End This Depression Now! (To the unemployed, who deserve better.) – W. W. Northon & COMPANY (Akademinen-Helsinki 24,90 eurot)

Advertisements

July 10, 2012 - Posted by | Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: