Ülo Ennuste Economics

papers and articles in wordpress

à propos

 

À propos – NYTs (SEPTEMBER 27, 2012) on asjalik retsensioon* Krugman’i ja Stiglitz’i tänavuste monograafiate kohta – mis on täiesti USA kesksed vt nt viidet**.

 

Eesti lugejale tuleks just „ebavõrdsuse“ arvutuste kohapealt tähelepanu sellele juhtida et 0-kasumimaksu tõttu jäävad meil omanike tegelikud jooksvad kapitalitulud suuresti „jaotamata kasumite“ nime all ettevõtete bilanssi määramatuks ajaks mis statistilist jooksvat tulude võrdlusi moonutab väiksema ebavõrdsuse poole võrreldes standard kasumimaksu riikidega.

 

Mis puutub ebavõrdsuse arvutustesse reaalkulutuste alusel siis siin tuleks silmas pidada et standardselt inflatsiooni loetakse võrdseks kõigi kulutajate gruppide puhul kuid nt meil on väga suur erinevus vaeste ja rikaste vahel – vaeste kulutuste struktuuri järgi on nende inflatsioon tunduvalt kõrgem ja seega ebavõrdsused reaalselt palju suuremad kui  administratiivne statistika näitab (rääkimata sellest kui reaaltarbimist arvutada jaehinna indeksite alusel mis meil on kordades kõrgemad inflatsioonist).

 

Mõlemad autorid rõhutavad et võimud/poliitikud moonutavad rahvuslikku statistikat/teadmusruumi rikaste huvides – ning nagu Retsensioon õigesti resümeerib:

 

This is the central message of Krugman and Stiglitz: we have a choice. Politics got us into our economic mess, and only a revitalized politics can get us out of it.”

 

*) What Krugman & Stiglitz Can Tell Us.

Jacob Hacker and Paul Pierson

E-MAIL PRINT SHARE

End This Depression Now!
by Paul Krugman
Norton, 259 pp., $24.95                                                  


The Price of Inequality: How Today’s Divided Society Endangers Our Future
by Joseph E. Stiglitz
Norton, 414 pp., $27.95 

 

**) The average wealth of those polled was around $14 million; the average annual income was just over $1 million. See Larry Bartels, Benjamin Page, and Jason Seawright, “Democracy and the Policy Preferences of Wealthy Americans,” paper presented at the annual meeting of the American Political Science Association, Seattle, September 2011.                                                  

Advertisements

September 23, 2012 - Posted by | Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: