Ülo Ennuste Economics

papers and articles in wordpress

Ajalukku

Modernkoopast teaduspõlglikult ajalukku

 *) – c) arvamusest loeme:

 „ … (Muide praegu, kui seda kirjutan, on mõne tunni pärast oodata Maa ja ühe teise taevakeha kokkupõrget. Teadlased küll ütlevad, et seda ei juhtu, aga kes neidki teab. Pealegi, kuidas võtta – kui ikka kümnete miljardite väärtuses hinnalisi metalle ja head vett sulle taevast sülle kukub … äkki ei olegi halb? Kuid olgu, Eestist kuuldavasti läheb see õnn kaugelt mööda. Jälle. Jah, kas tasubki siis siin iseendana edasi elada, kus iga leivatükk tuleb kivi seest või Brüsselist nagu hundi kurgust välja kiskuda, ja paistab, et nõnda jääbki?) …“

Väga teaduspõlglik ning hägusloogiline – eriti.

 „Teadlased … aga kes neidki teab.“ – ometi küsimuses on astronomid kes neid värke sajandeid juba hästi teavad ja mitte mõnede parteide poliitökonoomiksi arvamusliidrid või nende teaduskannupoisid?

Muideks ühe võtme taolisele teaduspõlglikkusele meie kõrgintellektuaalide hulga annab edasaine vihje:

 „- kui ikka kümnete miljardite väärtuses hinnalisi metalle … taevast … kukub … äkki ei olegi halb?“ – tõepoolest pole see halb kui oled Koopas varjul – nagu romaanides *) – a) ja eriti hästi selgitavalt b) kus mõlemas isegi Koobas pealkirjas.

Tõepoolest – ning tuled pärast mistahes taevaseid või okupatsioonilisi repressioone füüsiliselt ja mentaalselt totaalselt represseerimata ning mingil määral moraalselt viktimiseerimata välja kuigi eriti naiivsena nt väites *) – d):

„Keegi (sic? kas siiski nt isegi Ilmjärv mitte jättes küberneetilis-teadusloogiliselt ning moodsalt Bayes’likult otsustusteoreetiliselt arvestamata suure naabri riskimääramatust siiani, üe) ei kavatse Pätsi ja Laidoneri teeneid riigi loomisel pisendada, kuid hiljem muutus nende tegevus ju poliitiliseks kamariljaks.“ – taevane arm – tuleb tõesti neile andeks anda sest tõesti Koopast hägusloogiliselt laamendades välja tulles tundub see kamariljana et rahvust suudeti ettenägelikult suures osas säilitada  ja vähemalt kirjaoskajatena kuigi enamuses hägusloolistena?

*)

a) http://www.themodernword.com/reviews/saramago_cave.html

b) Mihkel Mutt. 2012. „Kooparahvas läheb ajalukku“ Fabian telliskivi.

c) Paul-Eerik Rummo: igaüks meist ongi Eesti. PM 20.02.2013 14:20.

d) PM 18.II 13 „Mihkel Muti kolumnisti kreedo“ lk13

Advertisements

February 22, 2013 - Posted by | Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: