Ülo Ennuste Economics

papers and articles in wordpress

Hoiatus 13.IV 14

Makro-küberneetiline hoiatus: parajasti seoses EL Parlamendi valimiskampaaniaga toimub rahvusliku teadmusruumi massiivne hägustamine

********************************

Nt nominent Gräzin PM.ee 8.IV 14 (vt ka*) küsitluses kahetsusväärselt eriti teadustühiselt hämab vastates PMi nn kolmandale küsimusele:

„3. Kas Euroopa Liit peaks muutuma ühisruumiks- looma ühised maksud, ühtlustama maksusid

Kategooriline – ei. Majandusteooria (sic! populism sest teooriaid on palju, üe) ütleb, et igal riigil on olemas suhtelised konkurentsi-eelised (kliima, asend vms) ja üks neid eeliseid on tark (sic! sotsiaalselt õiglane ning heaolu ja efektiivsust optimaalselt tasakaalustav ning partnerriikidega harmoneeritud … , üe) maksusüsteem. Kui see eelis (et hundid söönd ja lambad terved, üe) ära nullitakse, siis nullitakse ära üks konkurentsi-eeliseid. Olen nõus maksusüsteemi ühtlustamisega kohe, kui õnnestub tagada Itaalias sama kliima mis meil (klounaad, üe).“

Hea veel et maailmakuulus jurist ei nõudnud Itaalias sama kliima tagamist mis Põhjalas :=) ja ilmselt Gräzin üldse ei tea et Komisjoni poolt toimub küberneetiliste mehhanismide nagu maksusüsteemid, ESM, Euroopa Semester jne – rangelt rahvusvaheliste kõrgetasemeliste teadusmeeskondade uuringute baasil (vt** – väga õpetlik Komisjoni töö teaduspõhisuse taipamiseks).

Nii-või-teisiti: a) ilmselt  hägusprof Gräzin näib teadvat ainult ühte majandusteooriat mis vermitud ansipistlike nukataguste spintohtrite poolt (I.G. inc.) kellel üldse ei näi aimu olevat ei majandusliku ümberjaotuse rahvuslikust õiglusest ega Meie politikaanide ega magnaatide ja hargmaiste pankade moraaliriskidest ja b) et kõlvatud maksueeliselised konkurentsivõtted ei ole ELis lubatud teaduspõhiste (sic!) direktiivide alusel (nagu nt Meil ainsana ELis suveräärnselt  kõlvatu 0-kasumimaks ehk kasumi maksuparadiisi osis – mille maaletoojaks Gräzin on ennast tituleerinud) c) et ELis klimaatilised ja asukoha ning mastaabiefektide jne erinevused kompenseeritakse eeskätt eurograntidega – aga mitte kaabakalike maksuparadiiside elementide lubamisega millega partnereid saab alt tõmmata ning oma rahvale hargmaiste magnaatide poolt ebaõiglaselt vaesust kaela tõmmata – eeskätt maksustamata kasumite piiritaha slikerdamisega käpardlike riigikogulaste mahitusel :=).

Veelgi jaburam/klounilikum on Gräzin’i vastus PMi seitsmendale küsimusele:

7.  Kas hõõglampide keelustamine ja tolmuimejate võimsuspiirangud on teemad, millega Euroopa Liit peaks tegelema? Põhjendage oma seisukohta.

Tobedus kuubis. Esiteks, neid seadusi kirjutavad ebakompetentsed inimesed (sic! laim, üe), kes ei tea midagi ei elektrist ega tolmu imemisest.  (Säästulambid ei säästa (asjatundmatu väide, üe) ei elektrit, loodust, inimeste silmi ega raha.) Teiseks unustavad nad ära, et täiesti tervislik ja ohutu elu on kah väga ohtlik – ta lõpeb alati surmaga. Kolmandaks ajab see naerma ja meenutab aegu, mil NLKP Keskkomitee arutas poodide varustamist niidi ja kääridega (sic! arutas ikka eeskätt genotsiidide ja sõjakuritegude strateegiaid, üe). Ainus pluss, mida ma siin näen, on see, et neid norme kirjutavad inimesed ei lõngu mööda tänavaid ringi ega panusta Brüsseli niigi suurde kuritegevusse ja narko-ärisse. Ja neil ei jätku aega tõsiste probleemide untsukeeramiseks. Parem siis tegelgu tõesti vareste kastreerimise ja ränikivist kotlettide tegemisega (Jaan Tatikas juba alustas).“

Taevane arm – lõpp ikka klounaad – justkui EL Komisjon oleks hullumaja – ja võib-olla selle juristi arust ongi ja ilmselt vajaks ravi eeskätt Komisjoni Eesti Esinduse poolt vähemalt laimukohtute kaudu nt vaenuõhutamise aspektist ning segaselt Stalinismi lakeerimises – aga samuti sekkumist nii Teadusministri, Akadeemia kui ka Riigikontrolli ning Õiguskantsleri poolt. Muide kui Gräzin oleks seda „tobedust kuubis“ (sic! kuidas saab leksikaalset kvalitatiivset indikaatorit astendada?) omistanud ELPle kuhu ta ise pürgib – siis oleks võinud isegi mõnes osas nõustuda :=).

Muide taolisi hägustamise ning seega rahvusliku teadmusruumi mürgitamise pärlikesi vohab tosinate mitmete teistegi EL Parlamenti ilma vastava kompetentsita pürgijate sulest ja tosinate kaupa – ja nende kiiluvees on intensiivistunud ka mitmete administratiivsete institutsioonide kampaaniad sellel alal koos kehenpükslike vaenuõhutamisega partnerriikide suhtes.

Nt EP teatab PM 11.IV 14  lk13 et Rahandusministeeriumi poolt alustatud „struktuurse tasakaalu kasutamine on teoreetiliselt (sic! missuguse teoreetiku arvates, üe) mõistlik, on seda reaalajas keeruline hinnata ja täpsemaid hinnanguid saab anda vaid pika aja tagant.“ – kui sellise täiendava viivitusindikaatori kasutusele võtmine ainsa kriteeriumina ei ole rahvuslikult sotsiaal-küberneetiliselt täiendav teadusloogiliselt mõttetu hägustamine – siis mis see on sest nagunii meie rahvuslik makrostatistika töötab väga aeglaselt ja reaalajast kaugel taga (nt rahvaloendus või et siiani ei ole teada kas mullu rahvuslikult ning piirkondlikult jne majanduslik ebavõrdsus suurenes või vähenes).

Samas EP ise ei kommenteeri isegi mitte häguselt rääkimata tõerääkimisest ja teadusloogilisetst korrektsuset äsja nende poolt avaldatud mulluse maksebilansi olulisi näitajaid rahvusliku kvaliteetse majanduspoliitika seisukohalt tarviliku üksikasjalikkusega ning mitte varjates rahvuslikus mõttes moraaliriskilist pettuslikku käitumist selles valdkonnas – nt tõiku et Eesti residentide poolt välismaale laenude andmine netos suurenes mullu oluliselt ja ületas poolt miljardit eurot (seejuures hägusvastuolus ESA rahvamajanduslike andmetega – vastuolu mida ükski institutsioon ei vaevu selgitama) – rääkimata kogu-investeeringutest (koos laenudega) välisriikidesse mis ikka toimus miljardites*** – koos sellega kaasnevate otseste (nt uute töökohtade loomine ja madalad palgad/pensionid) kui ka kaudsete (nt tööjõu täiendav väljaränd) hiiglaslike rahvuslike jätkusuutluslike kaotustega. Kõige naljakam et EP ei ole siiani aru saanud et ülimalt oluline oleks rahvusliku teadmusruumi kvaliteedi tõstmiseks välissektori nimetet finantsvoogude prognoosimine kui ka projitseerimine.

Moraal: makro-küberneetilisest rakursist rahvusliku teadmusruumi hägustamist ei tohi nn sõnavabaduse sildi all lasta asjatundmatutel ning moraaliriskilistel asjalistel lasta ka valimiskampaanias vabavoolus lubada – sest see võib tõenäoselt viia rahvusliku jätkusuutlikkuse institutsioonide ja mehhanismide kõdunemisele (nt maksumehhanismide regressiivsusele jne****).

*) http://yloennuste.wordpress.com/2014/04/10/kaitset-hagustamise-vastu/ – vt ka sealt viiteid!

**) http://ec.europa.eu/taxation_customs/resources/documents/taxation/tax_fraud_evasion/com_2013_7082_en.pdf – ja vt ka nt mis moodi moodne sotsiaal-kübrneetiline maksumehhanismi uurimus välja näeb – https://uloennuste.wordpress.com/2014/03/29/nbnbnb/ – NB: P. Diamond on Nobelist!

***) http://statistika.eestipank.ee/?lng=et#listMenu/1232/treeMenu/MAKSEBIL_JA_INVPOS/145/436 – ja – vt hägusvastuolu ESA tabeliga –  http://pub.stat.ee/px-web.2001/Dialog/Saveshow.asp  – viimase tulbaga

****) https://uloennuste.wordpress.com/2011/03/04/evolutsioonokonoomiliselt-huvitav-bo-rothstein%E2%80%99i-essee/ ja

QoG WORKING PAPER SERIES 2009:2 THE QUALITY OF GOVERNMENT INSTITUTE

Department of Political Science University of Gothenburg January 2009

Vt ka Amazon.com:

Go to "The Quality of Government: Corruption, Social Trust, and Inequality in International Perspective" page

4.0 out of 5 stars (1)

$26.95
Advertisements

April 13, 2014 - Posted by | Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: